Fotografia krajobrazowa

Fotografia krajobrazowa – naturalna i z klimatem – jako fotograf krajobrazu korzystam podwójnie

Fotografia krajobrazowa – naturalna i z klimatem. Połączenie idealne, które w niezwykły sposób ukazuje piękno miejsca, w którym jestem i w którym fotografuję. Podejmuję współpracę zarówno z osobami prywatnymi, jak i instytucjami publicznymi. Wykonuję zdjęcia na zlecenie firm i urzędów, podróżuję po całej Polsce i fotografuję obiekty ciekawe pod względem historycznym i przyrodniczym. Zdjęcia do przewodnika to niezwykle interesujący temat, korzystam na nim podwójnie – wykonuję pracę, a zarazem dowiaduję się czegoś nowego. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka wiedza się przyda! Zdjęcia krajobrazowe staram się wykonać tak, aby w pełni pokazać charakter miejsca – ogół i szczegół.

Poniżej przekrój wykonanych przeze mnie zdjęć do przewodników i zdjęć krajobrazowych. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, chcesz wydać przewodnik lub tworzysz turystyczną stronę internetową i poszukujesz fotografa krajobrazu – zapraszam do kontaktu!

Zdjęcia krajobrazu wykonuję nie tylko na zlecenie, ale również dla siebie – z nie mniejszą przyjemnością. Są to zazwyczaj zdjęcia z gór – zdjęcia z Beskidów, z Tatr, fotografie z Bieszczadów są częstym motywem, który przewija się w mojej galerii fotografii krajobrazu. Fotografuję również architekturę – uwielbiam zwiedzać ruiny zamków i wydobywać z nich tajemniczy klimat, który później pojawia się na zdjęciach. Stare, przedwojenne cerkwie, kościoły czy nawet opuszczone chaty i przydrożne kapliczki. Każdy element krajobrazu wywołuje we mnie chęć sfotografowania i ukazania jego charakteru. Obiekty te najczęściej przepięknie wkomponowane są w krajobraz, co jeszcze bardziej podkreśla ich urok. Zdjęcia Tatr bez bacówki czy Bieszczady bez cerkwi nie byłyby tymi samymi górami. Warto wstać rano i zobaczyć snujące się mgły albo wrócić w jedno miejsce kilka razy, aby wiedzieć, kiedy najlepiej wykonać zdjęcie. Tak staram się pracować – aby zawsze było jak najlepiej i najpełniej.

Więcej zdjęć możesz także zobaczyć na moim profilu na Facebooku.