Rodzinnie i nie tylko

W parze czy solo? A może już we trójkę? Naturalne zdjęcia rodzinne to nie lada wyzwanie, także kondycyjne – trzeba się sporo nabiegać, żeby nadążyć za maluchem i złapać ten wyjątkowy uśmiech lub spojrzenie. W parze i solo jest już łatwiej. A jeśli para uwielbia swoje towarzystwo, to zawsze gwarantuje najlepsze ujęcia. Wszystko jednak na luzie, naturalnie – to jest dla mnie najważniejsze. Bez studia, w plenerze, w miejscu, które zapewnia nam swobodę.

Naturalna sesja zdjęciowa

Staram się, aby moje zdjęcia przywróciły naturalność kolorów, a być może poszły nieco w stronę fotografii analogowej. Kiedy kolory były nieco przygaszone, subtelne i pastelowe. Naturalne zdjęcia mają w sobie niezwykłą głębię, która jednak nie jest nachalna. Wiele jest delikatnych rozmyć, ujęć prowadzonych przez „przeszkodę” na pierwszym planie. Może to być liść, kwiat, gałązka, dzięki czemu zdjęcie staje się bardziej urozmaicone, a główna postać jest jeszcze bardziej zarysowana.

Analogowy styl zdjęć i ich naturalność nie bierze się jednak znikąd. Większość sesji zdjęciowych wykonuję analogowymi obiektywami, który dają wspaniałe barwy i miękkość obrazu. Tak jak na przykładzie sesji w mieszkaniu Doroty i Mikiego, gdzie do zdjęć dołączyły również zwierzaki.

Swobodna sesja w nie-zwykłym otoczeniu

Umawiając się na sesję staram się wybierać miejsce, w których będziecie się czuli swobodnie, może to być Wasze własne mieszkanie. Gdzie bowiem czujemy się bardziej swobodnie i naturalnie? Jeśli temat zdjęć opiera się na konkretnym planie, na przykład pole maków, lawendy, górski szlak, wybieramy się wtedy w plener. Zawsze jednak naturalność gra główną rolę. Swobodny strój, czyli taki, jaki wybralibyście na zwykły spacer. Tym razem ja podczas tego spaceru będę towarzyszyć jako fotograf i uchwycę zwykłe chwile w niezwykły sposób. Uśmiech, przelotny dotyk, spojrzenie w oczy, subtelne poprawienie włosów… te wszystkie niepozorne gesty mogą nadać zdjęciom niezwykłego, naturalnego uroku. Bez pozowania, wymuszonych gestów. Wasza prawdziwość zamknięta na fotografii.

Naturalne zdjęcia w każdych warunkach

Dawniej, wybierając się na sesję zdjęciową, w stresie sprawdzałam prognozę pogody. Teraz już jednak wiem, że nie ma złej pogody na zdjęcia. Ma być naturalnie i prawdziwie – jeśli zabraknie słońca, poradzimy sobie z pochmurnym niebem! Wszystko jednak zależy od moich bohaterów, czy zgodzą się na bycie ze mną w każdych warunkach atmosferycznych. Gwarantuję, że przygoda może być niezapomniana. Tak jak podczas sesji w Bieszczadach z Agatą i Pawłem, gdzie w drodze powrotnej złapała nas niesamowita burza. Albo w trakcie zdjęć w polu maków z Anną, gdzie miało być mocne słońce, a jednak chmury stworzyły naturalny parawan. Im więcej zabawy i niespodzianek, tym zdjęcia będą bardziej naturalne.

Zobacz więcej moich zdjęć, ze wspaniałymi ludźmi i ich najbliższymi przyjaciółmi – naturalne sesje zdjęciowe, w Krakowie, Bieszczadach i nie tylko. Zajrzyj na mój profil facebookowy, aby znaleźć nieco więcej kadrów – naturalne zdjęcia rodzinne i nie tylko!