Fotografia kulinarna

Fotografia kulinarna z klimatem – fotograf i kucharz w jednym

Przygoda z klimatyczną fotografią kulinarną rozpoczęła się dla mnie stosunkowo niedawno, kiedy rozpoczęłam pracę nad przewodnikiem kulinarnym “Dobre z lasu. Czyli natura od kuchni”. Ponad 100 przepisów, do których należało wykonać zdjęcia (a przy okazji również wyczarować potrawy – stąd właśnie kucharz i fotograf kulinarny w jednym). Zdjęcia potraw powstawały zarówno w moim mieszkaniu w Krakowie, jak i w domu w Bieszczadach, gdzie mogłam wykorzystać ogrodową i dość rustykalną przestrzeń. Rozgrzewający napar w otoczeniu bluszczu, wino w wiekowej drewutni, sosnowe gałązki, piec kaflowy i mnóstwo innych, klimatycznych elementów.

Fotografia kulinarna w naturalnym otoczeniu

Kulinarne zdjęcia wykonywałam głównie przy świetle zastanym, które wprowadziło niezwykłą atmosferę i świetnie wpasowało się do “dzikiego” klimatu prezentowanych potraw. Fotografia kulinarna z klimatem – tak jednym zdaniem można opisać styl zdjęć. Sporo tradycyjnych dań, powrót do korzeni, zielarstwa i dawnej, polskiej, niezwykle aromatycznej kuchni. Miłość do gotowania i aranżowania stylizacji zdecydowanie wpłynęły na efekt końcowy kulinarnych fotografii. Naturalne aranżacje miały również podstawy w założeniach projektu, który promował kuchnię bez zbędnych ulepszaczy i konserwantów. Fotografia kulinarna stała się dla mnie jeszcze jedną dziedziną, w której czuję się dobrze. Układając, zmieniając, a przede wszystkim tworząc klimat zdjęcia.

Fotograf kulinarny – do usług

Z miłą chęcią podjęłabym się realizacji kolejnego projektu, jeśli zatem potrzebujesz fotografa kulinarnego do swojej restauracji, wydajesz kulinarny przewodnik, książkę kucharską i brakuje Ci fotograficznej ręki – skontaktuj się ze mną. Moje główne pole działania to Kraków, ale wszystko jest do ustalenia. Mogę wszak także stworzyć potrawy na podstawie Twoich przepisów i je odpowiednio zaaranżować. Jeśli zatem masz pomysł na współpracę, zapraszam Cię do zakładki kontakt. Kilka z moich zdjęć możesz zobaczyć na moim Instagramie, w sekcji wyróżnionych relacji. Zdjęcia tworzę z pasją, dlatego też każde z nich jest odpowiednio dopieszczone i wystylizowane – przede wszystkim ze smakiem, apetycznie, bo przecież czym byłaby fotografia kulinarna bez zachęty do rozsmakowania się w potrawie…